Domy jednorodzinne na wąskich działkach

44Często zdarza się, że nie mamy zbyt wielkiego wyboru dotyczącego wielkości i kształtu działki, na której planujemy się budować, podobne problemy mają developerzy budujący domy myślenice. Może teren otrzymaliśmy w spadku, lub po prostu w promocyjnej cenie? Dobranie jednak projektu do każdego obszaru może być kłopotliwe.
Przepisy mówią jasno o odległościach, które trzeba zachować przy budowie domu. Oddalenie ścian bez okien od granicy działki musi wynosić minimum 3 metry, gdy ściana ma zaś okna lub drzwi – 4 metry. Gdy jednak nasza działka jest wyjątkowo wąska, może być to fizycznie niemożliwe. Wtedy możemy skorzystać z naszego prawa i postawić dom nawet na samej granicy.
Zanim zaczniemy planować budowę i szukać projektu, a mamy wątpliwości odnośnie szerokości terenu pod zabudowę, warto zlecić pomiar uprawnionemu do tego geodecie. Rozwiejemy wątpliwości dotyczące wymiarów działki, a dokumenty wystawione przez niego mogą być potrzebne do złożenia razem z pozwoleniem na budowę. Gdyby się okazało, że nasza działka ma mniej niż 16 metrów w szerokości, możemy trochę bardziej manipulować naszym projektem.

Komentarze są zamknięte.